mezoteriapia mikroigłowa

MEZOTERAPIA MIKROIGŁOWA

Zabieg mezoterapii, zwanej też mikrodermabrazją mikroigłową, wykonuje się za pomocą rollera (obrotowego wałka z rączką) lub dermapenu wyposażonego w sterylne igiełki ze stopów tytanu lub stali chirurgicznej.

Przebieg zabiegu

W trakcie zabiegu wykonuje się kilkadziesiąt tysięcy mikronakłuć. Ich głębokość zależy od spodziewanego efektu, obszaru ciała poddawanego zabiegowi, a także techniki. Głębokość początkowa to 0,25 mm. Skóra w ciągu około 20 minut wchłania nawet 90% zaaplikowanego preparatu. Do zalet mezoterapii mikroigłowej należy bezpieczeństwo tej metody (kontrola głębokości nakłuć, sterylność) oraz efekty widoczne już po jednej kuracji.

Efekty po zabiegu

Po zabiegu skóra zachowuje się tak, jakby była zraniona – uruchamia wszystkie swoje siły i intensywnie się regeneruje, a efektu takiego nie da się uzyskać przez zastosowanie pielęgnacji zewnętrznej. Zmarszczki się spłycają i widać wyraźnie, że skóra wygląda na zdrowszą – jest grubsza, bardziej odporna na niekorzystne czynniki, a blizny ulegają spłyceniu. Niekiedy efekty mezoterapii mikroigłowej są widoczne już po jednym zabiegu, ale w przypadku skóry zniszczonej trzeba dwóch/trzech zabiegów, żeby zobaczyć pierwsze rezultaty. Dla osiągnięcia najlepszego efektu zaleca się serię 5-6 zabiegów w odstępach 10-21 dni.